Jdi na obsah Jdi na menu
 


korupce

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10252839638-hyde-park-ct24/211411058080920-hyde-park/video/

Miliardář Babiš o korupci: ČR je Palermo a prezident zavírá oči

Andrej Babiš, skromný miliardář se na veřejnosti objevuje pouze zřídka

Andrej Babiš, skromný miliardář se na veřejnosti objevuje pouze zřídka
Foto: David Kundrát

19. září 2011 | 13:59    

"Státní peníze se kradou po stamiliónech a miliardách, zapojena je justice a policie a prezident dělá, jako by tu korupce nebyla." Andrej Babiš, jeden z nejbohatších Čechů a majitel skupiny Agrofert, si v otevřené kritice českých poměrů nebere servítky.

reklama

"Jak mohou (politici) po občanech chtít, aby šetřili, aby se uskromnili, když lidi vidí, jaké obrovské sumy se rozkradou ze společné kasy!" říká Babiš v otevřeném rozhovoru, který poskytl Hospodářským novinám. Tvrdí, že právě korupce stojí v cestě nezbytným ekonomickým reformám, pro které zkorumpovaní politici nedokážou získat občany znechucené situací.

Podle Babiše se korupce nedá vymýtit, ale asi jen potlačit. Přesto by rád podpořil nějakou občanskou iniciativu, která by zakročila. Korupce už totiž překročila únosnou mez a díky dokonalému systému je státní majetek rozkrádán po stamilionech a miliardách.

Kdo za to může? Bém, Topolánek, Dalík a další

Babiš má jasno i v tom, kdo je za tuto změnu k horšímu na vině. "Kryje se to zhruba s nástupem Pavla Béma a jeho přítele pana Janouška na pražský magistrát. A s příchodem premiéra Topolánka do vlády s Markem Dalíkem a Alešem Řebíčkem. Od jejich působení jsou resorty dopravy a životního prostředí a také státní firma ČEZ pod vedením Martina Romana považovány spolu s pražským magistrátem co do rozsahu korupce za nejvíc tunelované subjekty," jmenuje Babiš bez váhání.

Prezident nepomůže, iniciativa musí vzejít zdola

"Chybí nám morální autorita, která by se proti korupci postavila," vysvětluje Babiš v rozhovoru na HN. Dokonce i prezident podle Babiše mluví tak, jako by tu žádná korupce nebyla, naposledy v pořadu Před půlnocí. "Já neznám žádná tvrdá data o korupci. Já bych je chtěl vidět, chtěl bych je dostat od těch pánů nebo paní, kteří se korupcí zprava zleva ohánějí jako jediným životním tématem. Jsou to jen povšechné výroky," řekl mimo jiné Klaus. "Když jeho slova slyšíte, je všem jasné, že z boje proti rozbujelé korupci u nás nic nebude," kritizuje Babiš a jde ještě dál.

"Zatímco pan prezident tvrdí, že u nás není korupce, já naopak tvrdím, že tu máme dvacet let vývoje korupce už v samém okolí dnešního prezidenta Klause. Protože i kolem něj kroužily od počátku desítky podivných "výběrčích. Všichni si na ten systém výběrčích kolem vlivných politiků zvykli, budoval se dvacet let, není normální. Ale všichni ho jako normální berou."

Východiskem, které Babiš nabízí, je založení občanského fóra, iniciativy budované zdola, která by se korupci postavila. Mnoho mladých a poctivých podnikatelů podle něj situace štve a mohli by se ji pokusit obrodit. "Pokud se takoví najdou, podpořím je. A nebudu sám, začínáme o tom mluvit i s ostatními podnikateli," říká Babiš v rozhovoru pro dnešní HN.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Pressure : Blood weight map

(ABafRileJela, 8. 10. 2018 6:30)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pharmacie-viagra-cialis/

Blood Power : Blood pressure table

(Ainvogiani, 29. 7. 2018 4:24)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-pas-cher-rennes/

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 18967
Měsíc: 125
Den: 8