Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký je váš vedoucí?

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jaký ????

(Boss, 21. 2. 2011 19:50)

Mám dnes častokrát pocit, že se některé vlastnosti vedoucích přeceňují a jiné naopak upadají v zapomnění. Podniky dokážou školit své lidi celé týdny o tom, jak správně vést své podřízené, ale mnohokrát jim už neřeknou právě to nejpodstatnější.

Doba se dnes velmi rychle mění a ten, kdo stojí v čele firmy, by si to měl dobře uvědomit. Není postaven do vedoucí pozice proto, aby dělal věci, za které jsou placení jeho podřízení. Jeho hlavní úlohou je strategické uvažování a cílené rozhodování tak, aby jeho firma byla stále o krok dopředu, schopná uspokojovat své zákazníky i za několik let. Pokud se tak neděje, firma může skončit během několika let nebo bude muset investovat mnoho peněz do návratu na špici. Dobrý leader tráví v práci maximálně 4 hodiny denně a pak se věnuje strategii. K tomu ale nemůže zůstávat přepracovaný v kanceláři. Tam ho většinou ty úžasné myšlenky nenapadnou.

Průměrný vedoucí bude vytvářet jenom průměr s průměrnými zaměstnanci, průměrné příjmy, průměrné výrobky a průměrnou zákaznickou podporu. Většina krizí vzniká právě díky nenasycenosti jednotlivců. Mají sice mnohem více než ostatní, ale i tak chtějí ještě více. Když budete studovat důvody pádů institucí, zjistíte, že za ni nemohou ty tisíce zaměstnanců, kteří tam chodí každý den pracovat, ale pár jednotlivců na vrcholu. Měli velké oči, nedbali na blaho celku, ale pouze na svoji kapsu a domácí trezor. Opravdový vedoucí dbá na blaho celku, správně přerozděluje zisky a nenechá se zlákat pouze vidinami rychlého zisku a zbohatnutí.

Celá dnešní doba je prosáklá lidmi, jejichž primární touhou není blaho celé společnosti, ale pouze nasycení jejich vlastního ega. Tito lidé jsou jako vlny hnané větrem, bez citu a zdravého pohledu na věc. Dokud takoví budou u kormidel, nebude dostatek, nebude klid, nebude pohoda.

Re: Jaký ????

(zaměstnanec, 28. 2. 2011 14:51)

ůplně souhlasím s tímto názorem od bosse!

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18965
Měsíc: 123
Den: 6